Home ⁄ O Akademii
red 2707368 1920 783x480 - O Akademii

O Akademii

 

Cześć! Nazywam się Agata, w Akademii Randkowania jestem trenerką rozwoju personalnego i relacji międzyludzkich. Zawodowo zajmuję się… miłością, a także emocjami, jakie temu uczuciu towarzyszą. Twoim problemem jest seks, zdrada, brak ufności, niechęć do wejścia w związek? A może strach przed poważniejszą relacją, obawa przed samotnością i dezorientacja z powodu przedłużającego się stanu “singielstwa”? Właśnie z tymi problemami spotykam się w swojej pracy najczęściej.

 

Trafiłaś na stronę Akademii, bo prawdopodobnie któraś z tych emocji dotyka Cię na codzień. Być może odczuwasz ją nawet coraz mocniej. Jeśli wywołuje to w Tobie uczucie wstydu – uspokoję Cię: to normalne. Nawet z najlepszym przyjacielem rozmowa na “te tematy” bywa ciężka. Ze strachu przed oceną, złym zrozumieniem naszych intencji, czy nagłym odsłonięciem samej / samego siebie wolimy milczeć lub mówić półprawdy. A w głębi duszy problem pozostaje nierozwiązany, i staje się kamieniem, z którym coraz ciężej żyć.

 

Dlatego zapraszam – poznaj mnie lepiej i zobacz, co mogę dla Ciebie zrobić. Albo inaczej: co możemy zrobić wspólnie. Jeśli nie jesteś zadowolona / zadowolony ze swej obecnej sytuacji, trzeba tę sytuację zmienić. A to oznacza, że zmiany będziesz musiała / musiał dokonać właśnie TY.

 

Zapytasz pewnie – od czego zaczynamy? Zazwyczaj po zdiagnozowaniu problemu czas na opracowanie strategii walki z sytuacją. Z pewnością Ty sama też podjęłaś pewne kroki. Może częściej wychodzisz do klubów? Może założyłaś profil na portalu randkowym? A może… może sama nie wiesz co robić dalej, i GDZIE TKWI BŁĄD?

 

Właśnie, błąd. Tego boimy się przecież najbardziej. Jeśli tyle osób wokół mnie ma partnera, małżonka, udany związek – co ZE MNĄ jest nie tak? Co JA robię źle? Czemu innym wychodzą relacje damsko-męskie, a JA wciąż jestem sama? Czemu kolejny ON znowu nie oddzwonił, czemu kolejna dobrze rokująca znajomość umarła, chociaż przecież zapowiadała się tak dobrze?

 

Miewasz takie dylematy? Zastanawiasz się, dlaczego tak się dzieje? Nie wiesz, gdzie tkwi błąd? Nie masz już pomysłów, gdzie szukać partnera, nie wierzysz, że w Twoim wieku można kogoś znaleźć? Może zaufałaś czy zaufałeś już tyle razy, że podjęcie kolejnej próby cię przeraża? A może przed prawdziwym zaangażowaniem w poszukiwanie satysfakcjonującego związku powstrzymuje Cię brak zaufania, brak wiary w miłość, wrażenie beznadziejności kolejnych prób, nieśmiałość, niewiara we własną atrakcyjność?

 

Kobiety (a także mężczyźni), którzy trafiają do mojej Akademii Randkowania, bardzo często zmagają się własnie z takimi pytaniami. Samotność, jeśli trwa zbyt długo, potrafi wywołać wiele wątpliwości, a często mocno zachwiać pewnością siebie. A o pomoc z zewnątrz niełatwo. Przyjaciele dają rady zgodne z ich, nie z Twoją filozofią życia. Niełatwo obnażyć się przed nimi i zdradzić to, co naprawdę leży Ci na sercu. Dlatego współpraca z DOŚWIADCZONYM, NIE OCENIAJĄCYM i zachowującym OBIEKTYWNOŚĆ trenerem, który wie, jakiego wsparcia potrzebujesz w kryzysowej sytuacji, często jest niezastąpiona.

 

Niemal codziennie spotykam osoby, dla których wejście w związek, nawiązanie kontaktu z nowymi ludzmi czy poznanie i zbliżenie się z potencjalnym partnerem stanowi duży problem. Są wśród Czytelniczek mojego bloga kobiety, które tkwią w związkach, nie dających im żadnej satysfakcji. Inne boją się podjąć próbę poznania kogokolwiek. Kiedy moje Klientki – KOBIETY – zgłaszają się do mnie po raz pierwszy, najczęściej swój problem opisują takim zdaniami:

 

⇒  Nie mam szczęścia w miłości

⇒  Może to kwestia moich wysokich oczekiwań, ale nie spotykam interesujących facetów

⇒  Moje znajomości kończą się na pierwszej randce

⇒  W moim wieku chyba już za późno

⇒  W moim wieku nie można przebierać, trzeba brać to, co życie przynosi

⇒  Kto chciałby związku z kobietą z dzieckiem?

⇒  Jestem zbyt nieśmiała, żeby poznać kogoś ciekawego

⇒  Nie mam czasu żeby kogoś poznać

⇒  Pracuję całymi dniami i nie mam okazji na poznanie nowych ludzi, nie wiem gdzie ich szukać

 

Klienci natomiast – MĘŻCZYŹNI – zmagają się często z takimi problemami:

 

⇒  Nie mam czasu na to, żeby kogoś poznać i utrzymać związek

⇒  Pracuję całymi dniami, spotykam głównie facetów i nie mam okazji na poznanie kobiet, nie wiem gdzie ich szukać

⇒  Nie czuję się atrakcyjny, (po rozwodzie, po rozstaniu z ostatnią partnerką) moje libido spadło

⇒  Chciałbym wejść w związek, ale boję się że znowu skończy się to roszczeniami z jej strony, a w efekcie rozstaniem

⇒ Mam konto na portalu randkowym, ale kobiety zwyczajnie mnie ignorują: nie odpisują, nie czytają moich wiadomości, nie chcą się umówić. Co jest ze mną nie tak?

 

Czy rozpoznajesz w którymś ze stwierdzeń siebie? Może nawet widzisz tutaj kilka zdań, z którymi mogłabyś się identyfikować? A może Twój problem jest całkowicie inny, dotyczy innej sytuacji i innych przeszkód, z którymi musisz walczyć? Nie ma dwóch takich samych ludzi, i nie ma dwóch identycznych problemów czy sytuacji, więc Twój problem i Twoja sytuacja może być kompletnie inna.

 

Masz jednak tylko dwie możliwości, żeby dać sobie radę i uporządkować to, co w kwestii związkowo-miłośnej dzieje się teraz w Tobie i wokół Ciebie.

 

Pierwsze rozwiązanie na pewno znasz: siedzimy i czekamy, co z tego wszystkiego wyniknie 🙂 Większość ludzi właśnie tak podchodzi do problemów swojego życia osobistego. Czują potrzebę rozwijania się w życiu zawodowym. Wiedzą, że jeśli chcą awansu, podwyżki, lepszej pracy – muszą udoskonalać swoje umiejętności, narzędzia profesjonalnie wykorzystywane w zawodzie, inwestować w swój rozwój i zdobywać nowe kwalifikacje. Jednak większość ludzi, którzy chcą satysfakcjonującego związku, lepszego seksu, bardziej dopasowanego do nich partnera – nie robi nic w tym kierunku, nie podejmuje żadnych działań.

 

Inwestujemy w nasz rozwój zawodowy, karierę i kwalifikacje, ale uważamy że życie osobiste, emocjonalne, miłosne czy erotyczne “samo jakoś pójdzie” – chociaż właśnie ono powinno być dla nas (i zazwyczaj jest) o wiele ważniejsze. Czy też dostrzegasz w tym paradoks?

 

Dlatego ja proponuję Ci inne rozwiązanie problemu, jaki przywiódł Cię na moją stronę. Co powiesz na to, żeby nauczyć się, jak przezwyciężać wewnętrzny opór, lęk, nieśmiałość i strach? Przełamać to, co Cię krępuje i powstrzymuje? I zacząć wreszcie aktywnie zarządzać swoimi uczuciami: tak, jak zarządzasz swoim comiesięcznym budżetem, czasem czy wieloma problemami, które sprawnie rozwiązujesz na co dzień?

 

Nie masz pojęcia, ile użytecznych rozwiązań i narzędzi stosujesz w codziennym życiu, a które mogłabyś z powodzeniem wykorzystać w procesie poszukiwania i tworzenia właściwego, dobrego związku! A kiedy już sobie to uświadomisz, i zaczniesz stosować w praktyce sama zobaczysz, ile chmur uda Ci się rozgonić szybko i czasami niemal bezboleśnie. I w chwili, kiedy wtulisz się w objęcia cudownego faceta mając świadomość, że to już koniec samotnych nocy i poranków – wtedy poczujesz, że BYŁO WARTO.

 

Zapytasz – na czym polegała ta zmiana, trening uczuć, jaki proponuję? Nie ma przecież jednej, uniwersalnej recepty na miłość czy poznanie “tej właściwej” osoby. Emocje dzieją się spontanicznie, a przypadek w życiu miłosnym odgrywa czasem najważniejszą rolę.

 

Masz absolutną rację! Miłości nie okiełznamy arkuszem kalkulacyjnym Excella.

 

Ale mimo to czasami Excella (lub najzwyklejszą kartkę papieru i długopis) warto wykorzystać – choćby do zrobienia dobrego bilansu, spisania celów, marzeń i postanowień, czy ocenienia wszystkich za i przeciw. Jakie jeszcze narzędzia wykorzystuję w Akademii Randkowania? Być może na tej (oczywiście niepełnej) liście znajdziesz coś, co Cię zaskoczy. Jako trenerka miłości i life-coach pracuję z moimi Klientami w oparciu o techniki zaczerpnięte z takich obszarów nauki i wiedzy, jak:

 

⇒ psychologia rozwoju

⇒ public-relations

⇒ seksuologia

⇒ komunikacja społeczna

⇒ zarządzanie kryzysem

⇒ rozumowanie intuicyjne

 

I choć moja metodologia może wydać Ci się zaskakująca – w rzeczywistości spełnia to, co najważniejsze: czyli działa. Podejście projektowe sprawdza się w biznesie, a w życiu osobistym ma takie samo zastosowanie – po wykonaniu oczywiście pewnych specyficznych korekt. Jednak muszę z góry o czymś Cię uprzedzić. Jeśli naprawdę zależy Ci, by z moją pomocą ulepszyć swoje życie miłosne i erotyczne, musisz czuć w sobie autentyczną wolę zmiany i współpracy. Nie znam magicznego zaklęcia, które w sekundzie przyniesie Ci miłość, szczęście i powodzenie. Wiem jednak, że znasz je… TY, i tylko Ty. Ja jedynie pomogę Ci je odszukać. Musisz jednak wykazać się chęcią pracy i wprowadzenia w swoje życie zmiany. A to nie zawsze jest łatwe.

 

Na co powinnaś być gotowa lub gotowy, decydując się na trening Akademii Randkowania?

 

Będziemy burzyć niektóre mity i przekonania, tkwiące w Twojej głowie

Namówię Cię do szczerego przyjrzenia się Twoim własnym, głębokim i prawdziwym celom i intencjom

Wykonasz wobec siebie bardzo szczery bilans byłych relacji i związków oraz powodów, dla których te znajomości się rozpadły

Będziesz musieć otworzyć się i przyjąć słowa konstruktywnej krytyki

Będziesz musieć na nasze sesje treningowe przeznaczyć czas i finanse

 

Bez względu też, na jaki kontakt ze mną się zdecydujesz, zawsze też będziesz w 100% polegać na:

 

⇒ mojej całkowitej DYSKRECJI i zachowaniu wszelkich zasad POUFNOŚCI. Twoje dane (które podasz mi tylko, jeśli zechcesz), Twoje problemy i sytuacje są u mnie całkowicie bezpieczne. Nigdy nie zostaną nigdzie opisane, przytoczone ani wykorzystane – chyba, że wyrazisz na to wyraźną zgodę i tym samym zostaniesz np. jedną z bohaterek mojej kolejnej książki;

 

⇒ moim kompletnym ZAANGAŻOWANIU w Ciebie i Twoją sytuację. Daję Ci do dyspozycji moją energię, wiedzę i doświadczenie., uważne słuchanie, wsparcie i inspiracje do pozytywnej zmiany;

 

⇒ bezwzględnym SZACUNKU do Ciebie i Twoich wyborów. To Ty, i tylko Ty podejmujesz ostateczne decyzje. Ja pomagam Cie jedynie w ocenie ich ryzyka i konsekwencji. NIE OCENIAM i nie narzucam Ci swojego zdania ani swojej woli. Tylko Ty wiesz wszystko o samej sobie – i wiesz też sama, co dla Ciebie jest najlepszym rozwiązaniem. Ja pomagam jedynie rozjaśnić Ci sytuację, zobaczyć ją we właściwym świetle i perspektywie, dostrzec nowe możliwości ułożenia rozbitej układanki.

 

A więc do dzieła. Rozejrzysz się na mojej stronie – wiele przydatnych informacji znajdziesz na moim blogu. Może pomoże Ci któraś z moich książek?

 

Jeśli lektura to za mało, skontaktuj się ze mną osobiście. Być może wystarczy Ci jednorazowe spotkanie, a może potrzebujesz dłuższego treningu: cyklu spotkań, podczas których uporządkujemy chaos i wprowadzimy sprawne zarządzanie Twoim Osobistym Projektem Miłość?

 

Wielu moich Klientów i Klientek rozpoczęło znajomość ze mną od jednego pytania, które zadali mi całkowicie anonimowo i bez żadnych opłat. Moja odpowiedź okazała się tylko wstępem, początkiem dłuższego procesu, który nierzadko zmienił ich życie na stałe.

 

Czekam na Ciebie i wiem, że wspólnie jesteśmy w stanie zapanować nad chaosem, który bałagani w Twoich emocjach i nie pozwala Ci znaleźć związku i miłości, na jakie zasługujesz.

 

PageLines